Publicystyka

Nowość
Nowość
miasto: Wszędzie

Siri Pettersen - Dziecko Odyna

Tytuł: Dziecko Odyna

Autor: Siri Pettersen

Liczba stron: 648

Gatunek: fantastyka

Wydawnictwo: Rebis

 

Powieść nagrodzona FABELPRISEN 2014

Pierwszy tom cyklu ?Krucze pierścienie?. Oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie. Cykl ten ma szansę stać się dla literatury fantasy tym, czym dla kryminału stały się książki Larssona, Nesbo i Läckberg. Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś nikim. Jesteś zarazą. Mitem. Człekiem. Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

 

Siri Pettersen wkracza do krainy norweskiej literatury świetnie napisaną i porywającą powieścią fantasy ? aż dziw, że debiutantka potrafiła dokonać czegoś takiego. - Solgunn Solli, ?Altaposten?

Wśród natłoku książek fantasy to dzieło wznosi się wysoko ponad wiele innych pozycji przede wszystkim dzięki świetnemu językowi i rezygnacji z tanich efektów. - May Grethe Lerum, ?VG?

 

?Narracją trzecioosobową pisarka osiągnęła panoramiczność powieści, dzięki czemu czytelnik może, co rozdział, przechodzić do różnych miejsc, bohaterów i myśli. Autorka świetnie poradziła sobie z wyzwaniem, które przed sobą postawiła. [?] Pettersen stworzyła naprawdę intrygującą, magiczną opowieść i umieściła w niej wszystko to, co bardzo cenię w książkach.

Jest to jedna z tych historii, które muszą trafić na półkę tych najlepszych, zmieniają czytelniczy świat.? - wachajac-ksiazki.pl

 

?Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bohaterów, którzy zostali idealnie wykreowani, a co najważniejsze, doskonale się wpisują ze swoimi charakterami w konwencję świata wykreowanego, na potrzeby tej opowieści.Przebogaty, fantastyczny świat, przywodzący na myśl mroźną północ. Doskonała intryga, drobiazgowo przestawiona, sprawiająca, że od lektury nie sposób się oderwać.? ? lubimyczytać.pl