Publicystyka

Nowość
Nowość
miasto: Wszędzie

Lars Kepler - Stalker

Tytuł: Stalker

Autor: Lars Kepler

Liczba stron: 608

Gatunek: kryminał

Wydawnictwo: Czarne

 

Kiedy do policyjnej skrzynki mailowej trafia krótki film przedstawiający kobietę w oknie, wszyscy uznają to za dziwny żart, ale już kilka dni później nikomu nie jest do śmiechu. Kobieta z okna pada ofiarą brutalnego morderstwa, jakiego nie pamiętają nawet najbardziej doświadczeni śledczy. Po paru dniach sytuacja się powtarza. Ofiarę kolejnego mordu znajduje jej mąż, który pod wpływem szoku sprząta miejsce zbrodni, a żonę obmywa z krwi i układa do snu. Niewiele pamięta i nie jest w stanie złożyć zeznań. Współpracujący z policją psychiatra Erik Maria Bark postanawia wprowadzić go w stan hipnozy, żeby dotrzeć do jego wspomnień. Hipnotyzer nie jest jednak gotowy na to, czego się dowie. Teraz musi zacząć kłamać.

Policja jest bezsilna. Takie sprawy trafiały zawsze na biurko Joony Linny, jednak komisarz zaginął ponad rok temu i już dawno został uznany za zmarłego?

Mało kto potrafi tak budować napięcie jak Kepler. Za każdym razem kiedy myślisz, że zagadka już, już zostanie rozwiązana, autor wywraca fabułę do góry nogami. ?

?Ottawa Citizen?

 

 

"Stalkera" czyta się z wypiekami na twarzy. Wspaniałe opisy, mocno zarysowane postaci, akcja trzymająca w napięciu. Nowa książka Keplera to świetne antidotum na kryminalny banał zalewający rynek. -Gunder Andersson, ?Dala-Demokraten?

 

 

?To nie jest książka dla ludzi o słabych nerwach! Podobnie jak w poprzednich powieściach Kepler wciąga i nie daje zasnąć w nocy. Intensywne tempo, nagłe zwroty, wartka akcja ? "Stalker" to prawdziwa jazda bez trzymanki.?

-Tom Egeland, ?Verdens Gang?

 

?Akcja "Stalkera" rozwija się niespodziewanie, trzymając czytelnika w napięciu i prowadząc go do dramatycznej kulminacji wydarzeń. ?

-James Walker, ?Swedish Book Review?

 

 

?"Stalker" to przerażająca książka, którą będziesz czytał z ogromną przyjemnością, choć po lekturze ciężko ci będzie spokojnie zasnąć.?

-?Daily Express?

 

?Przy najnowszej książce Larsa Keplera gęsia skórka gwarantowana! Lektura "Stalkera" to kompulsywne przerzucanie stron w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki [?]. Pozytywnie uzależniająca opowieść o szaleństwie.?

-?B?rsen?