Publicystyka

Nowość
Nowość
miasto: Wszędzie

Bernard Berg - Barmin. Ogień

Świat się skończył. A przynajmniej świat jaki znamy. Nie było trąb anielskich, spadających bomb, epidemii ani inwazji z kosmosu. Banalny krach finansowy doprowadził do załamania się gospodarek i upadku norm społecznych. Teraz, trzydzieści lat po tych wydarzeniach, najlepiej radzą sobie ci, którzy nigdy od cywilizacji nie byli uzależnieni. Chłopi, rzemieślnicy, małe społeczności. Tyle że na nich najłatwiej żerować. I tu wkracza Barnim. Wagabunda i samotnik ciągnący za sobą bagaż własnych problemów musi stanąć na drodze sił, które chciałyby zdefiniować przyszłość ludzkości według własnych upodobań.

 

BARNIM Ogień to pierwsza powieść z cyklu. W założeniu saga o Barnimie nie ma być tylko serią książek, ale spójnym uniwersum rozrastającym się przy udziale innych autorów oraz fanów. W przygotowaniu jest kolejna część cyklu (BARNIM Woda) i kilka opowiadań dających szerszy wgląd w to, co się dzieje w powieściach. BARNIM Kamienie to prequel Ognia, ale również niezależne opowiadanie zawierające wszystkie elementy charakterystyczne dla świata Barnima.

 

Charakter przedsięwzięcia wymusza niestandardowe podejście. W Polsce trudno jest wydać książkę. Wydanie jej w takim kształcie, o jakim marzy autor graniczy z niemożliwością. Udział w promocji, budowanie odpowiedniego klimatu wokół powieści to już czysta fantazja. W przypadku czegoś więcej niż tylko pojedynczej powieści sprawa wygląda jeszcze gorzej. A nam marzy się saga. Uniwersum. Rozmach, udział innych autorów, fanów, niestandardowa promocja, wsparcie bibliotek (współpracujemy z wieloma fundacjami, między innymi z Fundacją Zmiana, która wymyśliła Biblioteki Sąsiedzkie i akcję ?Książki w pudle?).

Mamy pomysł, wiedzę i doświadczenie.

 

Koncept sagi o Barnimie jest też ciekawy ze względu na sposób wydania książek z cyklu. To inicjatywa oddolna, omijająca tradycyjne kanały wydawnicze i dystrybucyjne. Własne wydawnictwo, własny skład i korekta, zaprzyjaźniony rysownik, topowa drukarnia i duże wsparcie społeczne - ludziom tak się spodobała koncepcja zaprezentowana przez nas na platformie Polak Potrafi, że zdecydowali się wesprzeć ją finansowo.

 

Powieść BARNIM Ogień to około 350 stron napakowanych akcją i przygodą, poprzetykanych fantastycznymi ilustracjami. To typowa literatura awanturnicza: tajemnicze artefakty, demoniczni adwersarze, ponętne kobiety, klimatyczna sceneria i monstrualny spisek w tle.

 

BARNIMA kierujemy głównie (ale nie tylko) do czytających pełnoletnich mężczyzn (literatura zdecydowanie +18), którzy lubią klimaty z dziedziny fantastki (przygoda, przyroda, akcja, seks).

 

?Kiedy wśród położonych z dala od cywilizacji wzgórz płonie wieś, a jej mieszkańcy giną w niepokojących okolicznościach, tajemniczy wędrowiec Barnim i jego spotkani na szlaku towarzysze postanawiają zaangażować się w wyjaśnienie zagadki. Pasmo wydarzeń niesie ich przez górskie uroczyska, opuszczone ruiny, miejsca zapomnianych i nadal żywych kultów, by znaleźć swój zaskakujący finał w największej osadzie w okolicy??

 

Bernard Berg

Bernard Berg to autor i pomysłodawca postaci Barnima wraz ze wszystkimi jego wadami, zaletami i problemami. Bernard to duch raczej niespokojny. Zna realia korporacji, ale dba o to, żeby mieć czas na realizację własnych pomysłów. Saga o Barnimie to jego debiut prozatorski.

Bernard Berg od zawsze stoi w opozycji do większości. Nie akceptuje rzeczywistości, tworzy własną. Rozmach zaplanowanego przez niego uniwersum wymusił niestandardowe podejście do kwestii wydawania powieści, organizacji dystrybucji, promocji.

Jeśli wierzysz w legalną kulturę, jeśli uważasz, że książki są drogie, jeśli nie podoba Ci się sztuczne kreowanie ?bestsellerów? przez sieci handlowe, to jesteś w tej samej drużynie.

Ciekawostka: ?Bernard Berg? to pseudonim artystyczny.