Publicystyka

Nowość
Nowość
miasto: Wszędzie

Bernard Minier - Bielszy odcień śmierci

Tytuł: Bielszy odcień śmierci

Autor: Bernard Minier

Liczba stron: 512

Gatunek: thriller

Wydawnictwo: Rebis

 

 

 

 

Pierwsza powieść Miniera to prawdziwe objawienie!

 

Grudzień 2008 roku, dolina w Pirenejach. Wczesnym rankiem pracownicy elektrowni wodnej znajdują na górnej stacji kolejki linowej okaleczone ciało konia.

Tego samego dnia młoda absolwentka psychologii obejmuje posadę w ściśle strzeżonym zakładzie psychiatrycznym dla przestępców, położonym w tej samej dolinie.

W ciągu kilku dni okolicą wstrząsają kolejne zbrodnie. Śledztwo prowadzi komendant Martin Servaz, czterdziestoletni policjant z Tuluzy, znany ze swej przenikliwości i intuicji. Tym razem przyjdzie mu się jednak zmierzyć z wyjątkowo okrutnym i przebiegłym mordercą. Wkrótce się okaże, że bajkowe górskie miasteczko kryje mrożące krew w żyłach tajemnice. Czy będzie to dla Servaza początek koszmaru?

Zapierająca dech w piersi atmosfera.

Intryga trzymająca w napięciu do granic możliwości.

Wyjątkowa podróż w krainę najgłębiej skrywanych ludzkich lęków.

 

 

?Bielszy odcień śmierci cechuje chłodna, pełna napięcia atmosfera, która z pewnością przyciągnie fanów skandynawskiego kryminału, a także tych, którzy cenią francuskie wyrafinowanie. Powieść trzyma w napięciu i sprawia, że nie można się od niej oderwać, a Bernard Minier to nowy wielki talent na scenie powieści kryminalnych.?

- Ruth Tross, Mulholland Books

 

?Bielszy odcień śmierci jest już pozycją obowiązkową dla miłośnika literatury kryminalnej. I nie da się jej czytać z doskoku, to nie typ do odpoczynku i rozrywki. To przygoda emocjonalna i intelektualna z dużym ładunkiem artystycznym.?

- blog.kryminalnapila.pl

 

?Mimo że ?Bielszy odcień śmierci? miejscami może jest zbyt rozwlekły, okazuje się bardzo wciągający. Pod koniec akcja mknie już jak rozpędzona kolejka górska aż do ciekawego, zaskakującego finału, gdzie wszystkie pozornie niemożliwe do połączenia elementy zagadki wskakują na właściwe miejsce. Intryga ? mroczna i dotykająca rzeczy naprawdę strasznych ? jest na pewno ogromnym plusem debiutanckiej powieści francuskiego autora.? - portalkryminalny.pl