Publicystyka

Nowość
Nowość
miasto: Wszędzie

Hampton Sides - W królestwie lodu

Tytuł: W królestwie lodu

Autor: Hampton Sides

Liczba stron: 488

Gatunek: thriller historyczny

Wydawnictwo: Rebis

 

 

Wspaniała opowieść o bohaterstwie i determinacji ludzi, którzy znaleźli się w najbardziej bezlitosnej krainie na Ziemi.

Gdy w 1879 roku trójmasztowy bark Jeannette wypływał z San Francisco, żegnały go wiwatujące tłumy i wrzawa w gazetach. Załoga statku pod dowództwem George?a De Longa wyruszała po chwałę, jaką miało jej przynieść zdobycie jednego z ostatnich nie zbadanych miejsc na Ziemi ? bieguna północnego.

Nie było to jednak jej dane. Jeannette dostała się w miażdżący uścisk polarnych lodów. Nim z ogłuszającym trzaskiem pękły deski kadłuba, członkowie wyprawy z niewielkim zapasem żywności i trzema łódkami zeszli ze statku. Byli tysiące mil na północ od najbliższego lądu ? Syberii. Czekał ich niemal beznadziejny marsz po ciągnącym się w nieskończoność lodzie?

?Hampton Sides, mistrz narracji, snuje zdumiewająco plastyczną opowieść o jednej z najbardziej dramatycznych, choć najmniej znanych wypraw arktycznych. Lektura, od której nie można się oderwać.? - Mark Bowden, autor "Helikoptera w ogniu?

?Pierwszorzędny epicki dreszczowiec.? - Lev Grossman, ?Time?

?Hampton Sides napisał arktyczny thriller, prawdziwe arcydzieło narracji, które z niechęcią odkładałem i ochoczo zarywałem noce, aby się dowiedzieć, co stało się z tymi niezwykłymi ludźmi przemierzającymi lodowe pustkowie.? - S.C. Gwynne, autor "Imperium Księżyca w pełni?

?Porywająca [?]. Sides czyni z opowieści magię.? - ?Boston Globe?

?Chciałoby się, żeby wszystkie książki historyczne były choć w połowie takie pasjonujące jak ta. - Scott Anderson, autor "Lawrence?a z Arabii?

 

?W Królestwie Lodu, jest to wspaniała i trzymająca w napięciu opowieść o determinacji i dążeniu do celu za wszelką cenę. Świetnie napisany dreszczowiec, który kilka razy chwyci za serce niejednego czytelnika. Historia załogi Jeannette jest też w pewnym stopniu budująca, bo opowiada o bohaterstwie i braterstwie ludzi, którzy mimo że trafili do najbardziej bezlitosnej krainy na Ziemi, to nie utracili ducha, a pokonała ich dopiero śmierć. Piękna książka, porywająca i pasjonująca, o ludziach, którzy wbrew wszystkim realizowali swoje marzenia.? - mechaniczna-kulturacja.blogspot.com