Publicystyka

Nowość
Nowość


Sztuka skutecznego porozumiewania się

Sztuka skutecznego porozumiewania się

Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning

 

Poznaj praktyczne techniki komunikacyjne

Umiejętność komunikowania się ma ogromny wpływ na wszystkie sfery naszego życia. Dzięki niej budujemy i podtrzymujemy przyjazne relacje z ludźmi, jasno wyrażamy swoje myśli, skutecznie porozumiewamy się z rodziną i ze współpracownikami, radzimy sobie w sytuacjach konfliktowych, a nawiązując nowe znajomości, unikamy pułapek wynikających z uprzedzeń. Potrafimy także zadbać o własne potrzeby.

Wiele osób niesłusznie zakłada, że umiejętności komunikacyjne są wrodzone i nie można ich nabyć. Jednak dzięki odpowiednim ćwiczeniom każdy może się nauczyć sprawnego i skutecznego porozumiewania się. Komunikowanie się jest umiejętnością, którą zawsze można udoskonalić. Autorzy książki opisują narzędzia, które pozwolą ci wyrazić siebie i skutecznie porozumiewać się z innymi. Pomogą ci w tym liczne przykłady i praktyczne ćwiczenia.

 

Dzięki tej książce nauczysz się:

  • aktywnie słuchać,
  • jasno wyrażać własne intencje,
  • odczytywać mowę ciała,
  • radzić sobie w sytuacjach konfliktowych,
  • negocjować,
  • nawiązywać kontakty towarzyskie,
  • rozmawiać z dziećmi i innymi członkami rodziny,
  • wypowiadać się na forum publicznym.

 

Umiejętność skutecznego porozumiewania się z innymi sprawia, że życie nam się układa. Niejednokrotnie nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby nauczyć nas, jak komunikować swoje potrzeby, jak wyrażać złość czy tajone lęki; nikogo, kto pokazałby, jak grać fair zamiast obwiniać, jak aktywnie słuchać, jak upewnić się, co druga osoba miała na myśli, zamiast domyślać się znaczenia.

Autorzy

 

Matthew McKay – profesor Wright Institute w Berkeley, psycholog kliniczny. Autor i współautor wielu książek, w tym poradników: Związek wolny od złości, Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks?, Poczucie własnej wartości, Jak ujarzmić emocje? czy Couple skills: Making your relationship work. Specjalizuje się w poznawczo-behawioralnej terapii lęku i depresji.

 

Martha Davis – przez ponad 30 lat pracowała na oddziale psychiatrii w Kaiser Permanente Medical Center w Santa Clara, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową oraz terapię par. Autorka i współautorka wielu książek, między innymi poradników: Jak ujarzmić emocje? oraz Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks?.

 

Patrick Fanning – autor i współautor wielu książek, głównie z dziedziny psychologii, w tym poradników: Poczucie własnej wartości, Couple skills: Making your relationship work, Jak ujarzmić emocje? czy Lifetime weight control.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 165 x 235 mm

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne