Publicystyka

Nowość
Nowość


Chocolissimo

Z miłości do czekolady… z miłości do prezentów, czyli kilka słów o Chocolissimo

 

Skąd zamiłowanie do czekolady?

Historia czekolady sięga czasów świetności Majów i Azteków. Nasiona kakaowca, z których dziś produkuje się czekoladę pierwotnie wykorzystywano do produkcji Xococalit – kakaowego napoju o gorzkim posmaku. Rozwój sztuki czekoladnictwa zawdzięczamy m.in. Krzysztofowi Kolumbowi, który w wyniku wypraw sprowadził do Europy właśnie nasiona kakaowca. Przez kolejne wieki czekolada była obiektem wielu doświadczeń i prób, dzięki którym dziś możemy cieszyć się nią w tak wielu postaciach.

Czekolada to także nasza pasja, nasz obiekt zainteresowań i eksperymentów. Nasza podróż w głąb świata czekolady trwa już prawie 15 lat, choć zamiłowanie do niej z pewnością zrodziło się już zdecydowanie wcześniej. Nasze produkty to przede wszystkim dbałość o każdy detal i dopieszczenie każdego zmysłu. Lata doświadczeń pozwoliły nam wypracować własne receptury i proporcje, które finalnie dają przepyszny smak.

 

Co spotkasz w naszym sklepie?

W naszej ofercie odnajdziesz belgijskie czekoladki, trufle, czekoladowe figurki i gadżety, owoce w czekoladzie, a także Czekoladowy Telegram – wiadomość z kostek czekolady. Czekoladki od Chocolissimo urzekają niepowtarzanym smakiem dzięki naturalnym składnikom oraz specjalnym recepturom. Do naszych wyrobów nie skąpimy stuprocentowego kakaowego masła. Udaj się zatem w podróż po rozmaitych zakątkach Europy za sprawą najlepszych czekoladowych wyrobów.

 

Znamy się na prezentach

Poszukiwanie oryginalnego prezentu nierzadko sprawia trudność. Często zastanawiamy się czego oczekuje druga osoba i zadajemy sobie pytanie: czy to na pewno jej się spodoba? Z czekoladą jest inaczej. Przecież każdy z nas ją lubi! Nie wiesz co kupić chłopakowi na urodziny? Szukasz prezentu na Walentynki albo rozmyślasz nad wyjątkowym upominkiem z okazji rocznicy ślubu? U nas znajdziesz pomysły na prezent, który zaskoczy i zostanie zapamiętany na długo!

 

Zostać projektantem czekolady!

Chcesz postawić na coś bardziej wyrażającego Twoją osobowość i podarować oryginalny prezent od serca? Nic nie stoi na przeszkodzie! Na naszej stronie możesz wczuć się w rolę projektanta… czekolady! Możesz stworzyć własną tabliczkę czekolady o dowolnym kształcie, smaku i z dodatkami, które sam możesz wybrać, a wybór jest niemalże nieograniczony! Żelki, ciasteczka, przyprawy, a nawet opiłki złota. Stwórz swoją wyjątkową, niepowtarzalną tabliczkę czekolady i podaruj oryginalny prezent!