Malarstwo/grafika

Milena Kołodziej
Milena Kołodziej
miasto: Kraków

Urodzona w 1993 roku w Zielonej Górze, mieszka w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i  projektowaniem. Lubi łączyć piękno z użytecznością. Zawodowo spełnia się jako projektant torebek, grafiki użytkowej, kontynuuje studia artystyczne. W roku 2013 ukończyła Zespół Szkół Sztuk Pięknych w Zielonej Górze dyplomem z malarstwa i reklamy wizualnej. Studiowała na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki  w Krakowie oraz w ramach stypendium na Accademia di Belle Arti w Mediolanie. Uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce, w Niemczech i Włoszech.  Otrzymała I nagrodę (malarstwo) na Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych w Troyes w 2010 roku. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Belgii.
Wystawy indywidualne: "Niespodzianki" Galeria 43/20 w Krakowie (2017), "Moja architektura" Via Caffe w Krakowie (2014), wystawy zbiorowe: "San Carpoforo" w Chiesa di San Carpoforo w Mediolanie (2016), "Wybrane prace dyplomowe" Pałac Sztuki w Krakowie,  "Nowe" Galeria Ferment w Krakowie (2014) i inne.
Cykl prezentowanej architektury to widoki z rodzinnego miasta w dużym formacie, malowane techniką olejną na płótnie. Prace pochodzą z okresu fascynacji wibracją światła, migocącą siłą koloru w różnym świetle zależnym od pory dnia i pór roku. Świat niezmiennie porusza autorkę do różnych form zachwytu nad jego estetyką oraz motywuje do aktywnego rozwiązywania problemów społecznych i projektowych. Ma nadzieję, że dzięki temu świat stanie się choć trochę piękniejszy, zdrowszy i wygodniejszy.