Malarstwo/grafika

Tomasz Masionek
Tomasz Masionek
miasto: Katowice rocznik: 1994-06-18

Tomasz Masionek urodził się w 1994 roku w Lublińcu. Malarz, rysownik, magister sztuki. W 2019 roku obronił dyplom na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Zanim podjął decyzję o pójściu na studia ukończył technikum budowlane, dlatego porusza tematy architektury w rysunkach.
Dyplom Poczet Wojowników - analiza portretu męskiego zrealizował w pracowni u dr hab. Bartosza Frączka. Recenzentem pracy dyplomowej był dr hab. Rafał Głowacki. ?Poczet Wojowników? to cykl obrazów na którym malarz stara się ukazać ?ducha? męskości i dzikości z dawnych czasów, poprzez namalowanie portretów łotrów, wojowników i królów. Obrazy przemalowywane były po trzy, cztery razy, aż w końcu było widać ?zamierzony? efekt. Portrety namalowane są farbą olejną przy pomocy szpachli, a do podkreślenia szczegółów takich jak oczy i usta użyto pędzla. Często sięga również po rysunek. Analizuje architekturę poprzez linie i kreski za pomocą markerów i ołówka. Tworzy rysunki, które ukazują architekturę w bardzo szczegółowy i interesujący sposób. Obecnie artysta skłania się ku różnym rozwiązaniom stylistycznym, łącząc szczegółowy rysunek ze swobodnym potraktowaniem obrazu techniką szpachlową. Cały czas jednak pracuje nad swoimi charakterystycznymi portretami.
Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w Rzymie.
Ostatnio jego praca "Estel" z serii: "Poczet wojowników" została najlepiej wylicytowana spośród około 70-tki innych obrazów na Aukcji Młodej Sztuki w Krakowie w Domu Aukcyjnym DESA.